سخنان بزرگان ، جواهرات با ارزش درون سخنرانی ها است. حکیم ارد بزرگ

حق نداریم درباره آینده اسد گفتگو کنیم

حق نداریم درباره آینده اسد گفتگو کنیم    
۱۳۹۴\۰۸\۲۲ - ۵:۰۹ PM


رئیس جمهوری روسیه: روسیه حق ندارد درباره آینده بشار اسد رئیس جمهور سوریه با وی گفتگو کند؛ این موضوعی است که به مردم سوریه مربوط می شود.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین امروز گفت: روسیه به حملات هوایی خود علیه تروریست ها در سوریه تا زمانی که ارتش سوریه نیازمند حمایت است، ادامه خواهد داد.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه هم گزارش داد: رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد: آمریکا هیچ اطلاعاتی درباره مواضع گروه های تروریستی در سوریه در اختیار مسکو قرار نمی دهد.

خبرگزاری  فرانسه در این حال اعلام کرد: وزیر خارجه انگلیس گفت: بشار اسد در راستای فرایند انتقال قدرت در سوریه باید از قدرت کنار برود.

سومین دور نشست سوریه فردا شنبه در هتل امپریال وین برگزار  می شود.

289 حمله هوایی جنگنده‌های روسیه در سوریه

منابع نظامی در سوریه اعلام کردند: نیروی هوایی روسیه با همکاری نیروی هوایی سوریه در بیست و چهار ساعت گذشته در صد و هفت پرواز خود دویست و هشتاد و نه اهداف مواضع تروریست ها را در استان های حلب، دمشق، ادلب، حماه، حمص و دیرالزور بمباران کرد.

در این حملات هوایی سی و چهار مقر فرماندهی، پنجاه انبار سلاح، صد و هشتاد و چهار سنگر و شانزده انبار سوخت گروه های تروریستی منهدم شد.
_________________________________
برخلاف برخی‌ها، امام(ره) مدافع اسلام هراسی امریکا بودند    
۱۳۹۴\۰۸\۲۲ - ۴:۵۲ PM


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: برخی می گویند اسلام هراسی از زمان امام (ره) بوده است و اینک می خواهیم کاری کنیم که دیگر از اسلام نترسند درحالی که امام راحل صریحا می گویند امریکا و رژیم صهیونیستی باید از اسلام بترسند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسن رحیم پور ازغدی در ادامه سخنانش در باب خط امام (ره) و خطر خروج از آن افزود : امام راحل صریحا می گفتند ملت ها نباید از ما بترسند و نمی ترسند زیرا از ما هستند .


وی اضافه کرد : امام راحل پیشنهاد می کردند که اگر رئیس جمهور امریکا ، فرانسه و ملکه انگلیس راست می گویند بدون محافظ در میان ملت ها قدم بزنند و رئیس جمهور وقت ما (آیت الله خامنه ای ) نیز بیایند تا بدانند چه کسی منزوی است؟


این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد : امام(ره) می فرمودند ما منزوی نشده ایم امریکا و عمالش منزوی شده اند اما برخی می گویند ما منزوی شده ایم و می خواهیم رفع انزوا کنیم ؛ امام (ره) می فرمودند که " امریکا ، اسرائیل و همه رژیم های استبدادی در جهان باید از ما بترسند"  و طرفدار این گونه اسلام هراسی بودند.


رحیم پور ازغدی با تاکید بر جلوگیری از تغییر این جملات امام راحل تصریح کرد: از همه سوال می کنیم آیا این جملات افراطی است؟


وی گفت : برخی خواسته یا ناخواسته مساله الگو و امامت را نفی می کنند و می گویند دعوای حسین و یزید را به امروز تسری ندهید ، دعوای پیامبر (ص) و ابوسفیان ربطی به مسائل امروز جهان ندارد .

مفهوم امامت، الگو و شریعت تاریخ انقضا ندارد


رحیم پور ازغدی افزود: این افراد معتقدند امروز و آینده ربطی به مکتب ندارد این ها مفهوم امامت و الگو و شریعت را دارای تاریخ مصرف می دانند و می گویند دوره این حرف ها گذشته و مربوط به مقطع خودش بوده است.


وی اضافه کرد: این افراد تمام آیات و روایات را از نظر فقهی ، اخلاقی و سیاسی و اجتماعی وقایع خاص و شخصی می دانند که ربطی به زمان حال ندارد این خیلی خطرناک است حتی اگر در قالب دوستانه و برای دفاع از مکتب اسلام و انقلاب گفته شود.


این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته از آن طرف هم با استفاده ابزاری ، گزینشی و تحریفی از مکتب و اصول انقلاب مواجهیم که مسائل را طوری تحلیل می کند که در پایان، خودش را حسین می داند و طرف مقابلش را هر که باشد یزید می داند این هم بسیار غلط است.


وی با اشاره به نمونه ای از تحریف وقایع اظهار داشت: درست در ایام مصادف با 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی ، آمدند اسم روز دیگری به نام روز گفتگو را مصادف با سالگرد مذاکره هسته ای با امریکا تعیین کنند که این یعنی جابجایی که مثلا روز مبارزه با استکبار یا حذف شود و یا تحت تاثیر روز گفتگو قرار گیرد.


رحیم پور ازغدی گفت: اگر از این آقایان علت این اقدامشان را بپرسید حتما توجیهات خوبی می آورند که مثلا می خواستند اسلام هراسی در دنیا نباشد و بگویند که ما عوض شده ایم همه این ها ممکن است ظاهرا یا حتی واقعا با نیات مصلحانه باشد اما ناآگاهانه پیش می رود.


وی تصریح کرد: این ها به اهمیت مسائل توجه ندارند و فکرمی کنند ادبیات امام درباره امریکا و نبرد با استکبار تاریخ مصرف داشته و مربوط به دهه 60 بوده است و درصدد منجمد کردن همه چیز در گذشته و دفع امکان استناد به دیدگاه های ایشان هستند.


این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موانع تبیین خط امام و خطر خروج از آن گفت: در طول تاریخ پس از انقلاب در داخل کشور رسانه های مختلف ضعیف و قوی داشته ایم که گاه مشمول حمایت مستقیم نظام و گاه مشمول حمایت سرویس های جاسوسی در بیرون کشور بوده اند.


رحیم پور ازغدی افزود: در اسناد لانه جاسوسی نام بسیاری از هفته نامه ها ، روزنامه ها و ماه نامه ها و گردانندگانش ذکر شده است که رسما پول می گرفتند و تیتر و خبر به آنان می دادند برخی نیز پولی از دشمن نمی گرفتند.


وی گفت: در همین ایام بارها دیدید برخی رسانه ها اعم از سایت ها و خبرگزاری ها در داخل و خارج در اغلب موضوعاتی که خبر و تحلیل می دهند هم جهت با رسانه های امریکا و رژیم صهیونیستی در تحریف ، مسخره کردن و کوبیدن برخی و حمایت از برخی دیگر مضامین مشترک ارائه می دهند.


رحیم پور ازغدی افزود: نتیجه جمع بندی مطالب این رسانه های داخلی همان حرف رسانه های امریکایی و رژیم صهیونیستی است که به عنوان توپخانه های دشمن در داخل شلیک می کنند.

95 درصد  سخنانم در تریبون ها کاملا خلاف منعکس شده است


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با انتقاد از تحریف ، گزینش و تقطیع سخنانش در برخی رسانه ها گفت : 95 درصد  سخنانم در نماز جمعه و تریبون های دیگر، کاملا خلاف منعکس شده است .


وی تصریح کرد: رسانه های طرفدار انقلاب اغلب بی سوادند که خبرنگارانشان حسن نیت دارند اما برداشت های غلط و سطحی خود را از سخنان ما می نویسند آنان اصلا آموزش ندیده اند به این نتیجه رسیده ام که بیش از 90 درصد سایت ها و خبرگزاری ها اعم از خودی و غیرخودی قابل اعتماد نیستند .

افراد شریک در پیروزی ها و بری از شکست ها؛ مانع تبیین خط امام هستند


این استاد حوزه و دانشگاه گفت: دسته دیگری از موانع تبیین خط امام و خطر خروج از آن افرادی بودند و هستند که همواره شریک در پیروزی ها و بری از شکست ها هستند طوری موضع می گیرند که در پایان همه اعم از کسانی که خدمت یا خیانت کرده اند بد می شوند اما این ها خود را خوب تلقی می کنند.


رحیم پور ازغدی افزود: یکی از مشکلات ما از ابتدای انقلاب این ها هستند افرادی که ضعیف النفس و همیشه طلبکارند و از لیبرالی ترین تا حزب اللهی ترین سخنان را گفته اند تا حساب پس اندازشان از سخنان همه جناح ها پر باشد تا در مواقع لزوم از هر یک استفاده کنند.


وی اضافه کرد: این ها همیشه پاک از بلایا ، نه افراطی و نه تفریطی ، وجیه المله و متحرمند ، تحریک می کنند اگر پیروز شویم به نام آنان تمام می شود و اگر شکست بخوریم سریع تغییر موضع می دهند و موعظه می کنند این ها کاسب کارند.


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تصریح کرد: این ها سال ها در بسیاری نهادهای جمهوری اسلامی نشسته اند و تا آخر هم هستند و به هیچ کس هم پاسخگو نیستند ؛ اگر جمهوری اسلامی هم عوض شد در نهادهای حکومتی رژیم بعدی بر مسندشان هستند منتهی ادبیات و آرایششان راعوض می کنند.


رحیم پور ازغدی گفت: این افراد هیچ گاه ریسک نمی کنند و همیشه وسط دو صندلی می نشینند اما نان ریسک دیگران را می خورند . همیشه آدم هایی در تعادل ، حکیم و همه چیز فهم وانمود می کنند.


این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: این افراد آماده ائتلاف با همه و آماده فحشای سیاسی هستند و در هر انتخابات و هر موضع گیری ممکن است با هر کسی جمع شوند زیرا هدفشان هیچ اصولی نیست بلکه هدفشان بودن و ماندن است. این ها هم موانعی در برابر شفاف سازی اصول انقلاب ایجاد می کنند.

آدم های خوش نیت اما نادان؛ مانع تبیین خط امام هستند


وی افزود: گروه دیگری که مانع تبیین خط امام و شفاف سازی اصول انقلابند ، آدم های خوش نیت اما نادانی هستند که ناخواسته مزاحم پیشرفت کلمه حق می شوند. افرادی سطحی ، نادان و کاسه های داغ تر از آشند که صاحب کار رها می کند اما آنان رها نمی کنند.


رحیم پور ازغدی اضافه کرد: این گروه گاهی ممکن بود امام راحل را نیز متهم کنند که از خط امام خارج شده است و هر سخنی را می شنوند آن را ضرب در ده می کنند و یک بعدی و جامد جلو می روند بعد تنها می مانند و برمی گردند می بینند وسط میدان مین هستند و کسی پشتشان نیست.


وی ادامه داد: این ها سوپر حزب اللهی هایی هستند که در چنین مواقعی به سوپر مرتد و افرادی لجوج تبدیل می شوند که بعد حتی علیه اصل اسلام هم حرف می زنند و بعضی شان هم که کمی دیانت دارند مایوس می شوند و به همه چیز شک می کنند و نسبی گرا و عارفانی از جنس عرفان اضطراری می شوند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش با تبیین برخی ویژگی های شخصیتی امام راحل گفت : امام منطقی و شجاع ، صاف و یکدست بود و اهل افراط و تفریط نبود و انسان تکلیفش با او روشن است.


رحیم پور ازغدی افزود: با استناد به وصیت نامه امام راحل و سخنان ایشان و و اسناد لانه جاسوسی امریکا ، دوست و دشمن اتفاق نظر دارند و می فهمند که ایشان چه می گوید و پای چه چیزی ایستاده است. ایشان اخلاص و شفافیت در عین هوشمندی و عقلانیت داشتند.


وی اضافه کرد: امام راحل از سال 41 که وارد عرصه مبارزات انقلاب شدند تا سال 68 که رحلت فرمودند سر و ته سخنانشان یک چیز و کاملا هوشمندانه بود . کسی نمی توانست فریبش بدهد و کاملا شجاع بود .


رحیم پور ازغدی ادامه داد: امام راحل خودشان می فرمودند " من از کسانی نیستم که کسی بتواند کلاهم را بردارد و مرا بازی دهد ، من از آخوندهایی نیستم حرفی بزند و به چاک بزند و بگوید تکلیفم را انجام دادم و رفتم ؛ می ایستم و سینه ام را مقابل سرنیزه هایتان سپر می کنم"


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: اما کسانی داشتیم و داریم که قدرت تحلیل مسائل را به اندازه کافی ندارند ، این ها کم می آورند زیرا سی چهل سال پیش بنزین و سوخت معرفتی زده اند و سوختشان تمام شده است و اینک به جای این که بگویند سوختشان تمام شده است و دیگر نمی توانند مواضع قبل را داشته باشند دو کار را در پیش می گیرند.


وی افزود : این افراد یا می گویند مکتب این نیست و چیز دیگر بود و چیز دیگر می گفت و منظورشان این نبوده و برای کل سخنان امام راحل تاریخ مصرف تعیین می کنند و یا جای دوست و دشمن را تغییر می دهند .


رحیم پور ازغدی اضافه کرد: این افراد روی تحریف مفاهیم مکتب و سخنان امام راحل بحث نمی کنند اما روی مصادیقش تصرف می کنند مثلا می گویند آن که امام می گفتند دشمن ، اکنون  دیگر دشمن نیست یا آن که ایشان دوست می دانستند دیگر اکنون دوست نیست. این افراد خودشان عوض شده اند می گویند دشمن تغییر کرده است.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: برخی از این ها از بزرگانند و بنده و امثال بنده از این ها چیز یاد گرفته ایم و با مفاهیم امام و انقلاب آشنا شده ایم ؛ از این ها توقعی نیست که پس از سه چهار دهه در موارد مختلف درست خلاف مواضع امام و تصریحات ایشان موضع بگیرند و حرف بزنند.


وی افزود: برخی از بزرگان نظام عین جملات امام راحل را بیان کردند و گفتند این ها افراطی است ؛ نگفتند این ها را امام گفته اند بلکه گفتند افراطی ها این ها را گفته اند . این ها را باید آسیب شناسی کرد که منشا مشکلات چیست ؟


رحیم پور ازغدی گفت : اگر به این ها ظلمی شده و می شود راه حلش این نیست که اصول انقلاب و سخنان امام راحل را تحریف و مفاهیم ، سخنان و مصادیق سخنانش ایشان را جابجا کنند  راه حل دیگری دارد ؛ راه حلی که مناسب با اصل ادعاست .


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران افزود: اگر می خواهیم مسائل را با همدیگر تلافی کنیم به جای این که با هم تلافی کنیم کار درستی نیست که سر امام راحل و اصولی که پای آن ده ها هزار نفر خون داده اند تلافی کنیم.


وی گفت: ممکن است اصول انقلاب برای برخی از ما در حد حرف زدن بوده است و هزینه دیگری نداده ایم اما صدها هزار خانواده در این راه هزینه داده اند و این خانواده ها بر اساس سخنان افرادی در دهه 60  به جبهه ها رفتند و فداکاری کردند اما اکنون نمی توانند درک کنند که همان افراد پس از دو سه دهه درست مغایر همان حرف ها را می زنند.


رحیم پور ازغدی تصریح کرد: این یعنی این که سر همه خانواده شهدا کلاه رفته است و همه فریب خورده اند یعنی همه شعارهایی که از امام راحل آموختیم و بر اساس آن هزینه دادیم ، ترور و تحریم شدیم همه اش دروغ بوده است یعنی اشتباه کردیم .


وی تاکید کرد : اگر چنین ادعایی مطرح است اولا باید صریح گفته شود و دوم این که استدلال کنیم که چرا اشتباه کردیم و کجا اشتباه کردیم ؟ این ها مسائل مهمی است .


این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش با تبیین جزئیات نامه امام (ره) به گورباچف گفت: برخی فکر می کنند درگیری انقلاب اسلامی با امریکا مانند درگیری شوروی با امریکاست به این معنی که سر دنیا با هم دعوا کردیم و قماری با هم زدیم و چون زورمان به هم نرسید که ما ببریم و بالعکس ، اکنون کاری کنیم که هر دو ببریم و بازنده نداشته باشیم قمار بازها گاهی در قمار این گونه گاهی به توافق می رسند.


رحیم پور ازغدی افزود:‌ امریکا و شوروی سابق با هم در قمار دنیا می باختند و بعد به جایی رسیدند که متوقف شدند زیرا از پس هم بر نمی آمدند همچنان که زمانی خورشچف و در دوره بعد گورباچف  درصدد معامله با غرب برآمدند به عبارتی دو گرگ بر سر شکار می خواستند توافق کنند.


وی گفت : امام در نامه به گورباچف گفتند " اکنون که تصمیم به تجدیدنظر گرفته اید فکر نکنید مشکلاتتان ناشی از مسائل اقتصادی بوده به این معنی که اقتصاد کمونیستی غلط بوده و رفتن به آغوش امریکا و سرمایه داری درست است ."


این استاد حوزه و دانشگاه افزود: امام در ادامه این نامه خطاب به گورباچف نوشتند " مشکل شما مبنایی است شما باید از اساس اصلاح شوید و به جای رفتن در آغوش امریکا نماینده تان را به ایران بفرستید تا بگویم مشکلات شما از کجاست آنگاه می توانید مشکلاتتان را اصلاح کنید ."


رحیم پور ازغدی اضافه کرد: در ادامه نامه امام راحل به گورباچف هشدار داده شده که " مواظب باشید به دام سرمایه داری غرب نیفتید ، آنان دَرِ باغ سبز سرمایه داری نشان می دهند"


وی گفت : اما گورباچف نفهمید و به اسم اصلاحات می گفت کمونیسم افراطی بوده است ، ما عاقل شده ایم و می خواهیم متعادل باشیم . آخرین رئیس جمهور شوروی سابق از غرب خواهش می کرد که از او و اصلاحاتش نترسند.

دیدیم که پیش بینی امام راحل تحقق یافت ، کمونیسم سقوط کرد


رحیم پور ازغدی افزود : دیدیم که پیش بینی امام راحل تحقق یافت ، کمونیسم سقوط کرد و اقتصاد اتحاد جماهیر شوروی ، روسیه و دیگر جمهوری های این کشور به زیر صفر رسید و بزرگترین صادرات برخی جمهوری های شوروی سابق زنان فاحشه و زن و بچه فروشی شده است.


وی ، اقتصاد ورشکسته و ایجاد مافیای اقتصادی را از پیامدهای اعتماد گورباچف به غرب دانست و گفت : پس از آن نیز آمریکا ، جمهوری های سابق اتحاد جماهیر شوروی را یکی پس از دیگری به نام انقلاب های مخملی از آن خود کرد.


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با نقل برخی محورهای کتاب گورباچف درباره اصلاحات در شوروی سابق گفت: گورباچف نوشته است که می خواهد از عقلا و متعادل شود و بزرگترین نگرانی اش این بود که از غربی ها می خواست " نمی شود باور کنید که ما عوض شده ایم؟ "


رحیم پور ازغدی افزود: گورباچف در کتابش ، نابسامانی های کشورش را به عهده سلفش می دانسته و نوشته است آنان نادان بوده اند اما ما جزء عقلا هستیم او اطمینان می دهد که اصلاحاتش ادا نیست بلکه واقعیتی تاریخی است و به مقامات و رسانه های غرب التماس می کند که از او تعریف کنند.


وی اضافه کرد: گورباچف در این کتاب خطاب به غربی ها نوشته است " در داخل کشور جنبش های چپ و راست ها هر یک به نحوی از سرعت اصلاحات ما انتقاد می کنند گروهی آن را بیش از حد کُند و گروه دیگر جهش های ما را بیش از حد بزرگ می دانند اما واقعیت این است که ما میانه رو هستیم ما متعهد به این اصلاحاتیم و آن را تا آخر ادامه می دهیم."


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بنده در سخنان در قضیه شیعه انگلیسی یا موضوع جاسوس های دانسته یا نادانسته به نقل از اسناد لانه نام هیچ شخصی را نبرده ام ، اگر نامی هم بیان شده در خود اسناد لانه هست، برخی رسانه ها خودشان اسم ها را بیان می کنند.


رحیم پور ازغدی افزود: بنده با اشخاص و گروه ها کاری ندارم آن ها تمام شدند و رفتند اما این طرز تفکر و موضع گیری ها هنوز ادامه دارد و فقط مصادیقش عوض شده است .


وی تصریح کرد : برخی مسخرگی درآوردند که گفتند بله ما جاسوس امریکا در ایران هستیم ، این ناشی از بلاهت این افراد است . اولا از کجا معلوم که جاسوس امریکا نباشید زیرا برخی از همین جاسوس ها در صدر انقلاب از همین روش استفاده کردند بعد معلوم شد که جاسوس بوده اند.


رحیم پور ازغدی گفت : امام راحل می فرمودند " این ها وصل به سرویس های جاسوسی اند" مانند امثال نوری زاده و مسعود بهنود که زمان شاه ساواکی بودند و بعد هم جاسوس شدند که اسنادش از لانه جاسوسی بیرون آمد و اکنون هم در رسانه های دشمن فعالیت می کنند.


وی افزود: این ها نیز اظهارات امام راحل را که می فرمودند " این ها مزدور سرویس های جاسوسی اند " مسخره می کردند که حقوق ما دیر شده است و کمک کنید حقوقمان را دریافت کنیم و بعد طبق اسناد مشخص شد که هم پول می گرفتند هم آموزش می دیدند و حتی مقاله به آنان می دادند تا در نشریاتشان چاپ کنند.


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه گفت: بنده به اشخاص و جناح های سیاسی کاری ندارم  و دیدگاه هایم ناظر به این ها نیست طبق اسناد لانه اعلام شده بود که امریکا به چپ و راست ، مذهبی و غیر مذهبی ، آخوند ، روشنفکر ، کمونیست و سرمایه دار و ملیت گرا و قومیت گرا کاری ندارد بلکه از همه در پروژه اش برای ایجاد جناح میانه رو و طرفدار رابطه با امریکا استفاده می کند.


رحیم پور ازغدی افزود: طبق این اسناد ، امریکا درصدد ایجاد جمهوری اسلامی صوری بود که به صدور انقلاب کاری نداشته ، طرفدار رابطه با امریکا باشد اهل شعار اجرای احکام اسلام نباشد و در مقابل جریان افراطی باشد که در راسش خمینی (ره ) است که در بدنه این جریان جوانان از طبقات متوسط به پایین و مرگ طلب ، نادان ، افراطی و ضد امریکایی اند.

این ها ما را به خاطر اسلام و انقلاب تحریم کرده اند


وی با نقل برخی سخنان امام راحل درباره تحریم های اقتصادی امریکا و قطع رابطه با این کشور گفت : برخی گفته اند که این ها حرف های افراطیون است در حالی که امام راحل بیش از ده پانزده مورد این سخنان را در وصیت نامه شان آورده اند که " این ها ما را به خاطر اسلام و انقلاب تحریم کرده اند ".


این استاد حوزه و دانشگاه افزود: امام راحل صریحا فرمودند که " تحریم ها را محکوم می کنیم" بعد در وصیت نامه اش این تعبیر را دارند که " از این تحریم ها نترسید این ها به نفع ما تمام خواهد شد ما قوی و مستقل خواهیم شد و دست به تولید علم و صنعت خواهیم زد."


رحیم پور ازغدی اضافه کرد: امام راحل حتی تعبیر عطیه الهی را درباره تحریم ها بیان کردند و زمانی که رابطه با امریکا قطع شد فرمودند باید جشن پیروزی گرفت که از ما مایوس شدند ما همین جملات امام را نقل کردیم این ها که طرفداری از تحریم ها نیست .


وی گفت: برخی آقایان گفتند که این مطالب را افراطی ها می گویند البته نمی دانم که منظورشان بنده است یا کس دیگر اما این گونه اظهار داشتند که برخی افراطی ها می گویند تحریم ها به نفع ملت ایران بوده است .


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه افزود : اولا همه ضد تحریم هستیم ثانیا این ها مربوط به هسته ای نیست بلکه تحریم ها از سال 58 آغاز شده همچنان که در اسناد کشف شده از لانه جاسوسی نیز صحبت از تحریم بوده است.


وی اضافه کرد: در حالی که امام (ره) فرمودند " این ها به خاطر اشتباهات ما نیست ، برخی می گویند ما اشتباه کردیم اما ما سر حقوقمان ایستادیم ، این ها توطئه است " . بله ، باید تحریم ها را برداشت ، اما چگونه و به چه قیمتی ؟

برخی خودشان عوض شده‌اند؛ می‌گویند آمریکا تغییر کرده


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران گفت: برخی می گویند امریکا تغییر کرده است در حالیکه خودشان عوض شده اند.


حسن رحیم پور ازغدی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران در ادامه تبیین خط امام و خطر خروج از این خط گفت: این در حالیست که امریکا بالذات تروریست است و سراسر جهان را به آتش کشیده و هنوز در صدد ایجاد اسرائیل بزرگ است.


سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروزتهران افزود: سوال می کنم، رهبر یک مکتب این سخنان را در وصیت نامه اش برای جهانیان و برای همیشه گفته است آیا این سخنان تاریخ مصرف دارد؟


رحیم پورازغدی گفت: اگر همه سخنان ایشان را جمع کنند و بگویند تاریخ مصرف دارد با وصیت نامه ایشان چه می کنند؟


وی تصریح کرد: با ملاک هایی که برخی آقایان و ذوات محترم در تعریفشان از افراط گری بیان می کنند ، منشا افراط گری شخص امام راحل است.


رحیم پور ازغدی گفت: کسی که در راس حاکمیت بود درباره رژیم های دیگر و برخی سران آنان چه گفته است؟ امام، حسنی مبارک را هم آخور با اسرائیل جنایتکار دانسته و درباره شاه مراکش فرموده اند: "حسن در راه خدمت به اسرائیل و امریکا از هیچ خیانتی به اسلام و ملت ها فروگذار نیست".


وی افزود: امام در وصیت نامه شان از جوانان مسلمان در جهان خواسته اند قیام و حکومت هایشان را سرنگون کنند آیا این حرف ها افراط است یا اعتدال؟ آیا اینها افراطی است یا میانه روی ؟


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با این تعاریفی که برخی ارائه می کنند آیا این امام جزو عقلاست؟


وی افزود: می گویند کاری کنیم که ایران ، اسلام و شیعه هراسی از بین برود و ایران از خبر و تیتر اول رسانه های غربی برداشته شود تا این قدر ما را متهم نکنند و می گویند ما عوض شده ایم .


رحیم پور ازغدی تصریح کرد: همان چیزهایی که برخی در قالب اسلام هراسی در برابر غرب نقطه ضعف می دانند دقیقا امام راحل نقطه قوت دانسته اند.

امام راحل، تعریف غرب از ما را علامت انحراف می دانستند


وی خطاب به کسانی که معادلاتشان عوض شده است اظهار داشت: امام راحل فرموده اند اگر امریکا در جایی از شما تعریف می کند بدانید حتما غلطی کرده اید در حالی که عده ای می گویند اوضاع درست شده است زیرا مقامات و رسانه های غربی از ما تعریف می کنند و درست همان چیزی که امام علامت انحراف می دانستند اینها خوب می دانند.

برخی می خواهند اینگونه القاء کنند که دوره امام (ره) گذشته است


حسن رحیم پور ازغدی افزود: برخی می خواهند امام (ره) را افراطی به مردم معرفی و اینگونه القاء کنند که دوره امام (ره) گذشته است.


وی گفت : امام (ره) در وصیت نامه شان به کرات فرموده اند که : پس از من متزلزل نشوید ، شک نکنید،  منافق نشوید ،  اهل دنیا نشوید  و عمال داخلی بدتر از خارجی ها نشوید.


رحیم پور ازغدی گفت :‌ امام (ره) می فرمودند که هر کجا رسانه های غربی به ما بیشتر فحش دهند ، آن زمان است که ما قوی ترشده ایم و از ما ضربه خورده اند .


وی افزود : وصیت نامه امام (ره) برای اکنون ما هم است و اینها را برای رئیس جمهور ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس قوه قضائیه ، رئیس مجلس و  برای وزرا و وکلا توصیه کردند و بعد این حرف ها را به ملت گفته اند .


رحیم پور ازغدی  گفت : برخی می گویند که  مباحث مربوط به حق و باطل را فقط باید در داخل گفت و نباید کاری کرد خارجی ها تحریک شوند در حالیکه  امام (ره) در ابتدای وصیت نامه شان  فرمودند که این وصیت نامه اختصاص به ملت ایران ندارد بلکه خطاب به کل بشریت و برای همیشه است.


وی افزود :‌ امام(ره) فرمودند که ملت های اسلامی باید از حکومت جمهوری اسلامی ایران و ملت مجاهدش الگو بگیرند .


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش به بحث نفوذ در دانشگاه ها ، حوزه ،  دولت و دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: اخیراً چند وقتی است که همه راه افتاده اند و از نفوذ می گویند اما به مصادیق و اسناد آن اشاره نمی کنند  بهتر است به جای مفاهیم نفوذ از مصادیق و اسناد ‌آن بگوییم چرا که این مصادیق است که عبرت گرفتنی است .


رحیم پور ازغدی گفت : امام (ره) در بحث نفوذ در دانشگاه ها  دائم تاکید می فرمودند که مراقب باشیم آدم های وابسته در دانشگاه ها نتوانند دانشگاه ها را به انحراف بکشانند و حتی از دانشجویان و استادان خواسته اند اگر مسئولان در این موارد به وظیفه خود عمل نکردند بدون اینکه خشونت کنند ، وارد شوند و تریبون بگذارند و تحصن کنند تا اوضاع اصلاح شود .


وی افزود :‌ امام (ره) فرمودند که اصلاح دانشگاه ها باید در وهله اول به دست پرتوان جوانان دانشگاهی باشد .


رحیم پور ازغدی درباره نفوذ در دستگاه قضایی نیز گفت : امام راحل دائم هشدار می دادند کسانی در این دستگاه نفوذ نکنند که با جان و مال مردم بازی کنند و به برقراری عدالت اسلامی بی توجه باشند و دائم تاکید می فرمودند که افراد اثرگذار در دستگاه قضائی باید شعور سیاسی هم داشته باشند .

راه نفوذ دشمنان؛ نفوذ دادن افراد منحرف در حوزه علمیه


وی درباره نفوذ در حوزه های علمیه نیز گفت : امام راحل یکی از راه های نفوذ دشمنان را ، نفوذ دادن افراد منحرف و تبهکار در حوزه های علمیه می دانستند و می فرمودند که خطر عظیم این افراد در درازمدت این است که به مقامات بالایی دست می یابند و خودشان را در میان مردم جای می دهند و امام(ره) از این افراد تعبیر شیاد می کردند .


رحیم پور ازغدی درباره نفوذ در دولت هم گفت : بارها امام توصیه فرمودند که افراد مفسد مالی ، اقتصادی ، اعتقادی ، اخلاقی ، سیاسی و غربگرا در درون دولت نفوذ نکنند و  صریحاً گفتند  باید مراقب بود تا قانون خوب دست مجریان ناصالح نیفتد .


وی افزود :‌ امام راحل در خصوص همه وزرات خانه ها تاکید داشتند و تاکید ویژه ایشان روی دو وزارت خانه امور خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی بود .


رحیم پور ازغدی  گفت : ایشان دائم از وزارت خارجه می خواستند که  از هر گونه کاری که حتی شائبه وابستگی دارد خودداری کند و حرف امام این بود که هیچ کسی از خارج ما را در رسیدن به هدفمان که همان تحقق اسلام است کمک نخواهد کرد .


وی افزود:‌ امام (ره) جهانگیرکردن اسلام را از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد می دانستند و می فرمودند که قدرت تبلیغاتی ما  در برابر دشمن ضعیف است و باید مراقب باشیم که روشنفکران عیش زده و رفاه زده در این وزارتخانه نفوذ نکنند .


رحیم پور ازغدی گفت : از تاکیدات امام (ره) این بود که دانشگاه ها و  دبیرستان ها به دست اقلیت های غرب زده و شرق زده نیفتد و توصیه می فرمودند که  دولت و ملت اجازه ندهند این عناصر فاسد در دانشگاه ها نفوذ کنند .


وی افزود :‌ این موضوع آن قدر برای امام (ره) حائز اهمیت بود که در جایی فرمودند اگر مسئولان به هر دلیلی وظایف خود را در بحث نفوذ در دانشگاه ها عمل نکنند ، خود دانشجویان و جوانان دانشگاهی شجاعانه در مقابل انحرافات قیام کنند تا استقلال وآزادی کشور مصون بماند.


رحیم پور ازغدی گفت : خواهشم این است که به عرایضم توجه جدی شود؛ با برخی رسانه های کلاهبردار که دائم عرایض من را تقطیع می کنند کاری ندارم چرا که از فردا در برخی سایت ها  مطالبی خلاف واقع به نقل از من نقل خواهند کرد .


وی افزود :‌ شما به این رسانه ها کاری نداشته باشید و من مطمئنم از میان همین کلاهبرداران رسانه ای ده سال آینده جاسوس بیرون می آید چون ابتدای انقلاب هم همین کارها را می کردند و بعد معلوم شد با لانه جاسوسی در ارتباط بودند و حقوق می گرفتند .

صحیفه امام (ره) و اسناد لانه جاسوسی باید علمی و غیرمتعصبانه بازخوانی شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:‌ نیازمند نهضت بازخوانی صحیفه امام (ره) و اسناد لانه جاسوسی هستیم که این بازخوانی باید به طور علمی و نه جناحی و متعصبانه صورت گیرد .


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  بازخوانی اسناد لانه جاسوسی را برای کشف هر چه بهتر راه های نفوذ دشمن ضروری خواند و گفت : برخی غربزدگان داخلی به دنبال این هستند که از نگاه خودشان، جناحی میانه رو و عقلایی خط میانی و طرفدار رابطه با آمریکا را در برابرخط افراطیون به رهبری شخص خمینی(ره) تشکیل دهند .


وی افزود :‌ این خط فکری به دنبال این است که یک جمهوری اسلامی خنثی تشکیل دهد که جنسیت آن معلوم نیست و با آن هر کاری می توان کرد اما اسمش همچنان جمهوری اسلامی باشد اما شعار  عدالت اقتصادی ، عدالت جهانی ، استکبار ستیزی ، جنگ فقر و غنا و مبارزه با نفوذ در حوزه و دانشگاه را سر ندهد .


رحیم پور ازغدی  گفت : آنها معتقدند که صحیفه امام (ره) را هم باید به گونه ای خواند که هیچ کس ناراحت نشود .


وی افزود :‌ به طور قطع صحیفه امام (ره ) و اسناد لانه جاسوسی مال بایگانی تاریخ نیست و درس عبرتی برای امروز و آینده است.

_________________________________


اینترنت ، اندیشه و دودمان ما را ، به آیندگان گره خواهد زد ، از این پس ، دیگر گذشته برای آیندگان ، تیره و تار نخواهد بود ، اندیشه ما ، سپیده دم پیدایش فصلی نو ، از تاریخ بشری است . حکیم ارد بزرگ

اینترنت ، باید رایگان و برای همگان در دسترس باشد . حکیم ارد بزرگ

نوا زنده است یا مرده ؟ رنگ ها بخشی از پیکره ایی زنده اند یا مرده ؟ ! آذین بند و رخت چگونه؟ ، اگر به این پرسش ها خوب بنگریم ، خواهیم دید همه آنها دارای روان و نیرو هستند . یک آوای زیبا می تواند ، ما را از خود بی خود کند ، رنگی ویژه می تواند ، ما را آرامش دهد و یا به خشم آورد ، پدیده های بی جانی همچون نامه و جامه و … به هزار زبان با ما گفتگو می کنند ، همه آنها در حال سرودن آواز خوش دمادم زندگی هستند. حکیم ارد بزرگ

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

نماز عاشق ترتیبی ندارد ، چرا که با نخستین سر بر خاک گذاردن ، دیگر برخواستنی نیست . حکیم ارد بزرگ

اگر خوب نگاه کنیم می بینیم اینترنت ایران، صدها چهره ماندگار در خود دارد که هیچگاه برای آنها بزرگداشتی گرفته نشده است کار بزرگ آنها در گستره فرهنگ و دانش از صد هزار سرباز کمتر نبوده و نیست. حکیم ارد بزرگ 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

اندیشه آدمهای کوچک همواره درگیر حاشیه ها و شاخه و برگ هاست ، آنها همواره از پرداختن به ریشه ها در هراس هستند ، گویا منتظرند دیگران حرف های آنان را بزنند ، تا آنها کمتر آسیب ببینند . حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف جهان)

آدمهای بزرگ، بسیار بوده اند و پس از این هم، هزار بار بزرگتر از آنها خواهند آمد، بی شک فردوسی، خیام، نادر و... بسیار بزرگ بوده اند، اما جهان رو به پویش است و آدمها پیوسته از راه رفته گذشتگان، پندها گرفته و آموزش ها دیده اند، پس بی شک در هر زمان آدمهایی بزرگتر از گذشته پا به میدان می گذارند. مبادا به نام بزرگان تاریخ خود، مشاهیر زنده مان را نابود سازیم که این رسم مردم نادان و بی خرد است. پیوسته بزرگان زنده خویش را ستایش کنیم و از هزار "اُرد" مرده هم یاد نکنید. تا با بزرگداشت زندگان، پیشرفتتان هر روز بیشتر از روز پیش باشد. حکیم ارد بزرگ 

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

کسی که گذشت و بخشش در درونش نیست ، تنها نام آدم را بر خود دارد .  حکیم ارد بزرگ

کین خواهی از خاندان یک بدکار، تنها نشان ترس است، نه نیروی آدمهای فرهمند.  حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

روزانه‌ها